Kadeřnictví Renata Kadeřnický občasník Jak často mám chodit ke kadeřnici?

Jak často mám chodit ke kadeřnici?Krásné vlasy jsou jedna z věcí, které vám zaručeně zvednou sebevědomí. Jak často navštěvovat kadeřnici, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a svěží a netřepily se vám konečky?

Pokud máte přirozenou barvu vlasů, které nejsou výrazně suché nebo jemné, bod pro vás. Bohatě vám stačí, když se v mém Kadeřnictví Prostějov otočíte jednou za 6 až 7 týdnů. Chcete-li dlouhé vlasy, jednou za dva až tři měsíce vám pečlivě zastřihnu konečky, aby se netřepily. V Kadeřnictví Prostějov o vaše vlasy pečuji s láskou a dodám jim pořádný šmrnc!
Vlasy každé ženy jsou jedinečné. Záleží na jejich kvalitě, barvě i účesu, za jak dlouho potřebují přišmiknout. Jako profesionální kadeřnice vašim vlasům dokonale rozumím. Už po první spokojené návštěvě mého Kadeřnictví Prostějov vám řeknu, kdy se u mě máte znovu stavit. Termín vyberu tak, aby nejlépe vyhovoval vašim vlasům: Aby se netřepily a zůstaly stále zdravé a svěží.
Jsem poctivá kadeřnice. Rovnou vám prozradím, že ke mně nemusíte chodit každý týden. Určitě si pamatujete „moudro“ vaší babičky, že díky častému stříhání budou vlasy hustější, zdravější a porostou jako z vody. Říká se to dodnes. Ve skutečnosti zastřihnutí konečků nenakopne vaše vlasy k rychlejšímu růstu. Vlasy totiž rostou z vlasových cibulek. Jestli je zastřihnete, nebo ne, nemá na jejich kořínky žádný vliv. Ostříháním vlasů získáte jen krátký účes, ale neovlivníte tím jejich hustotu či růst. Také délku vlasů jste podělila a ani super moderní technologie vám ji nedokáže změnit. Vaše vlasy si ale i tak nechávejte pravidelně stříhat – Budou díky tomu více fit.

Zahoďte proto představu, že častější návštěvy kadeřnice vám přihrají rychle rostoucí a hustější vlasy. I když kratší vlasy vypadají vždy hustší, věřte mi – je to jen optický klam. Už v roce 1928 prokázal výzkum Mildred Totterové, že častým šmikáním nepodpoříte rychlý růst vašich vlasů. Navíc to potvrdila i řada novějších studií. Musíte se smířit s tím, co jste podělila. Z jemných nebo řídkých vlasů lví hřívu neuděláte, ani kdybyste se k smrti ustříhala. Ani tím nezlepšíte jejich kvalitu. Přesto nezoufejte: Ráda vám profesionálně vytvořím kvalitní střih, který váš nedostatek spolehlivě zamaskuje. Můžete se na mě spolehnout – retuše vlasů je mnou vášní.
Jestli vám sousedka radila, že stačí jít ke kadeřnici jen jednou za tři měsíce, nevěřte ji. Vlas vyroste v průměru za měsíc zhruba o 1 centimetr. Pokud vlasy nezastřihnete včas, roztřepené konečky se budou třepit stále více po celé délce vlasu. Pokud návštěvu kadeřnice odkládáte, vaše vlasy pokřehnou a zeslábnou. Tím, že si u mě necháte vlasy pravidelně stříhat, je udržíte zdravé. Proto návštěvu mého Kadeřnictví Prostějov nevynechejte.

Základem profesionální péče o vlasy je kvalitní kartáč bez ostrých plastových či kovových zakončení. Nekvalitní kartáč vám poškodí a roztřepí konečky vlasů, stejně jako moc časté kartáčování. V mém Kadeřnictví Prostějov mám sortiment těch nejkvalitnějších kartáčů a hřebenů, s kterým dopřeji vaším vlasům skutečně profesionální péči. Při pročesávání vlasů postupuji velmi jemně. Nemusíte se u mě proto bát, že bych poškodila povrch vašich vlasů.

Těhulky se děsí, že barvení vlasů může ublížit jejich pokladu. Žádný výzkum ale nepotvrdil, že barvení vlasů poškodí plod či matku. Nebojte se proto pravidelně chodit ke kadeřnici, i když jste v tom. Jestli výzkumům nevěříte, ráda vám při barvení poskytnu roušku. Spekulovalo se totiž o tom, že negativní dopad by měla inhalace chemických výparů – ne barva samotná.

V mém Kadeřnictví Prostějov používám výhradně přípravky nejvyšší kvality. Hodně levných kondicionérů a šamponů obsahuje síran amonný, který vlasy vysušuje a může způsobit jejich štěpení a lámání.
Pozor musíte dávat i při fénování vlasů. Moc horký vzduch nebo časté vysoušení může vlasy udělat náchylnější na lámání a křehnutí. Pokud vysoušíte vlasy přiměřeně teplým vzduchem a držíte fén dostatečně daleko od hlavy, nijak jim neublížíte. Mnohem nebezpečnější než fénování je pro ně nešetrné vysoušení a tření ručníkem. V mém Kadeřnictví Prostějov pečuji o vaše vlasy s maximální opatrností. Pokud navštívíte mé Kadeřnictví Prostějov, vaše vlasu budou v sedmém nebi.

Štítky: , ,